.

.

Нурисон Графички Илузии Цветни Сива Камила 2' 3 8 Површина Килим

Нурисон Графички Илузии Цветни Сива Камила 2' 3 8 Површина Килим

DEN 1.33
Залиха
Достапно за нарачка

Впечатливи, смели обрасци ја дефинираат оваа колекција на привлечни килими. Одликувајќи се со возбудлива рачно врежана високо-ниска текстура и современа палета на бои, овие современи теписи за област ќе додадат карактеристичен талент на секоја поставка. Препуштете се на сетилата и дадете смела изјава со овие издржливи и волшебни креации. Лисјата, виновата лоза и ботаниката вешто се испреплетуваат во оваа софистицирана и суптилна студија за сиви и контрастни камили кои зрачат со опуштена современа атмосфера која е погодна и за секојдневни и за елегантни поставки. Конструкцијата на купот со висока ниска јамка и извонредната рачна резба создаваат неверојатна текстура која едноставно моли да се допре. Лесно чистење и одржување на самото место. Високо-низок куп создавајќи интригантни визуелни ефекти. Идеален за умерени сообраќајни области како спални соби, дневни соби или дневни соби. Килим рампа препорачува. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.

Спецификација

Избор на клиент