.

.

Трговска марка ликовна уметност „луда 7“ платно уметност од Алехандро Маркос

Трговска марка ликовна уметност „луда 7“ платно уметност од Алехандро Маркос

DEN 1530.08
Залиха
Достапно за нарачка

Уметник : Алехандро Маркосубјект : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно Арт. Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Алехандро Маркос „Луд 7“ платно уметност.

Спецификација

Избор на клиент