.

.

Поставете игри со течности со течности Intel Core I 9900K 3.6GHz, NVIDIA GEFORCE RT 8GB, 16GB 3000MHz MEM, 480 GB SSD + 2TB HDD

Поставете игри со течности со течности Intel Core I 9900K 3.6GHz, NVIDIA GEFORCE RT 8GB, 16GB 3000MHz MEM, 480 GB SSD + 2TB

DEN 1.67
Залиха
Достапно за нарачка

Скок пред другите системи за игри, оваа VR подготвена CLX Set Gaming Desktop има прекрасна моќ и перформанси што ги барате за игри! Тој спортува течно ладно 9-ти генерал 8-јадрен Intel Core i9 9900 K 3,6 GHz процесор (максимум засилување брзина од 5 GHz) и 16 GB меморија со двојна канална DDR4-3000 меморија. Видео картичката од 8 GB Ge Force RTX 2080 испорачува графики за застој на око и поддржува дури и уреди за VR следната генерација, со својата USB-C виртуелинк порта. Во меѓувреме, погонот со цврста состојба од 480 GB и хард диск 2 TB обезбедуваат совршена мешавина на брзина и складирање. И тоа не е само внатрешноста што изгледа одлично; Комплетот CLX е сместен во елегантна шасија за игри со средна кула со осветлување RGB, дизајниран за максимална проширување и проток на воздух. Ние дури и претходно го инсталиравме Microsoft Windows 10 Home, и вклучуваме бесплатна жична тастатура за игри RGB и глувче, за да можете да бидете нагоре и да играте како професионалец на вашите омилени игри во ниеден момент! Најдобро од сè, оваа неверојатна машина е поддржана од 1 година делови / животна гаранција за труд и бесплатна техничка поддршка за живот. Инвестирајте во систем над остатокот - нарачајте го вашиот CLX поставен денес! Процесор : Intel Core i9-9900 K 3.6 GHz (8 јадра) Чипсет : Intel Z390 Chipsetmemory : Dual-Channel 16 GB DDR4 3000 MHz-2 x 8gb DDR4 (128 GB MAX) Хард дискови : 2 TB HDD & 480 GB SSDVideo Graphics : NVIDIA Ge Force RTX 2080 8 GB GDDR6 Power Supply : 650 вати бронза, RGB, тивка електрична енергија за напојување Конекција : 10/100/1000 Gigabit Ethernet Network Portchassis fansубители : (4) 120mm вентилатори со RGB Lightskeyboard и глувче : RGB тастатура за игри и глувчето за експанзија : (3) 3.0 PCIE X1, (1) 3.0 PCI-E X16, (1) M.2 Ports : (4) USB 2.0, (2) USB 3.0, (4) USB 3.1 Video конекција : (3) Display Port 1.4, (1) HDMI 2.0 B , (1) USB-тип-cwarranty : 1 година гаранција на делови, гаранција за животна работа Оваа ставка е произведена во 2020 година Intel Core i9 9900 K. Nvidia geforce rtx 2080 8gb. 16 GB DDR4 3000 Мем. 480 GB SSD + 2 TB HDD. Оригинални Windows 10 Home 64-битен.

Спецификација

Избор на клиент