.

.

Карат Т.В. Црн и бел дијамант 10kt бело злато прстен за ангажман со три камен

Карат Т.В. Црн и бел дијамант 10kt бело злато прстен за ангажман со три камен

DEN 0.33
Залиха
Достапно за нарачка

Волшебната убавина на овој миабела црно-бел дијамантски прстен за ангажман со три камен ќе трае цел живот. Изработено во бујно 10к бело злато, прстенот е поставен во центарот со три кружни црни дијаманти и рамка поставена во основата со до тркалезни акценти на црн дијамант. Вкупно 36 тркалезни бели дијаманти се поставени со отворено по секоја страна од исклучително ребрестиот и деталниот опсег. 2 Карат Т.В. Црн и бел дијамант 10kt Бело злато прстен за ангажман со три-камен : Изработен во 10kt White Gold2ct. Вкупна тежина на дијамантска тежина Црна дијамант Колордијамонд Боја : G-HDIAMOND CLARY : I2-I3 LEARN Повеќе.

Спецификација

Избор на клиент