.

.

Перномски пад на перничот, приврзокот за пад во злато над среброто од стерлинг

Перномски пад на перничот, приврзокот за пад во злато над среброто од стерлинг

DEN 1.67
Залиха
Достапно за нарачка

Овој ѓердан од приврзок од перидот и белиот топаз е совршен за секојдневно или како подарок за август. Вертикалното намалување на перничињата Peridot има сплит дизајн на акценти на бели топаз со 1,78 CTTW. Виси скоро 1 инчи, ова злато од 18 килограми над стерлинг сребрен приврзок е уникатен. 0,85 инчи капка злато над Стерлинг сребро 6х8 мм. Фацетирана перница перидот 1,2 мм. Бел топаз акцент 1,78 TGW кабелски ланец 18 инчи затворање на пролетниот прстен.

Спецификација

Избор на клиент