.

.

Заклучување на комбо -вратата на вратата на бранот Honeywell, антички месинг

Заклучување на комбо -вратата на вратата на бранот Honeywell, антички месинг

DEN 1679.84
Залиха
Достапно за нарачка

Овозможете го влезот на вашиот дом со безбедност и доверба со овој близнак за влез на лостови и мртви од медвел. Овој двоен сет нуди модерен изглед на антички месинг додека ви дава најдобро во безбедноста и издржливоста. И лостовите и ќор -сокаците ги вклопуваат сите врати на стандардната големина и сите четири се клучни за ваша погодност. Комплетот за заклучување на вратата на вратата од месинг на бранови со мени од медвел, има специјално дизајнирана конфигурација на пин и тамблер, која обезбедува дополнителна заштита од неовластен влез "клуч за клучеви". Заклучувањето може лесно да се преиспита од кој било бравар. Заклучувањето има станбена безбедност од одделение 3, тестирана од АНСИ (Американски национален институт за стандарди) за исполнување на стандардите за станбена безбедност. Комбо заклучување на вратата на бранот Honeywell, антички месинг : прилагодлива брава се вклопува 1-3/8 "до 1-3/4" дебели врати и 2-3/8 "до 2-3/4" Прилагодлива заднина. Инсталација на Е-З за неколку минути со шрафцигер Филипс кога дупките се предводени во вратата. Може да се инсталира на леви или десни врати за ваша погодност. Вклучува : Прилагодлива брава. Прилагодлива заостаната. Хардвер за монтирање. Упатства. Шаблон за дупчење. 2 големи клучеви за влез во главата. Поддржано од механичка и завршена ограничена гаранција за живот.

Спецификација

Избор на клиент