.

.

Империјансон Империјал го тапацираше модерен стол за јадење со сребрени нозе, сет од 2, сина боја

Империјансон Империјал го тапацираше модерен стол за јадење со сребрени нозе, сет од 2, сина боја

DEN 1.67
Залиха
Достапно за нарачка

Одликувајќи се со седиште со висока густина, нашите империјални столчиња за јадење се удобни и совршен додаток на секоја трпезарија, дневна соба, кујна, спална соба и канцеларија. Овие зафатени и тапацирани столчиња обезбедуваат рустикално, но модерно чувство за каде и да се поставени. Сребрените и златни нозе во голема мерка ја комплиментираат и бојата на столот (достапна во многу бои) и ја комплиментираат просторијата без оглед дали станува збор за тепих, тврдо дрво или мермер. Со ентериер од буково дрво, империјалните столчиња се екстремно издржливи, имаат капацитет за тежина до 350 фунти и ќе ви траат долго време. Овие столчиња доаѓаат пред-собрани, така што нема потреба да се грижите за собранието! И покрај целиот внимателен дизајн и професионалното производство со најсовремени машини во Турција, овие столчиња сè уште обезбедуваат едноставна и минималистичка аура. Додадете стил во вашиот дом со Империјалната колекција на Османсонсон. Димензии : 22 "l x 20" w x 37.5 "ч. Задна висина : 21" Висина на седиштето : 18 "Капацитет на тежина : 350 фунти. Седи пена : 2,3" Внатрешна пена за назад : 1,9 "Надворешна пена за назад : 1,1". Боја на ткаенина : Сина метална боја на ногата : Сребрена внатрешна рамка : Бука дрво. Пена со висока густина Не е потребно собрание/пред-склопено столче за јадење, сет од 2. Стилски дизајн : Мека перница седење со ткаенина за лице за бебиња и грб од кралско-пенкало. Цврст : Со рамка од бука дрво, ова столче е цврсто и обезбедува и трајност и долговечност.

Спецификација

Избор на клиент