.

.

Трговска марка ликовна уметност „Намаст III“ платно уметност од Вероник Чарон

Трговска марка ликовна уметност „Намаст III“ платно уметност од Вероник Чарон

DEN 2.67
Залиха
Достапно за нарачка

Уметник : Veronique Charrons Ubject : Typography Style : Modern & Modernural Product Type : Gallery-завиткано платно Арт. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Вероник Чарон „Намаст III“ платно уметност.

Спецификација

Избор на клиент