.

.

Електричен камин со двојна starвезда дома

Електричен камин со двојна starвезда дома

DEN 2.33
Залиха
Достапно за нарачка

Останувањето пријатно дома со најблиските е уште подобро околу овој електричен камин на wallидови. Со независни контроли на топлина и пламен, можете да уживате во целогодишната амбиент со топлината или исклучена, додека брилијантните пламени продолжуваат да трепкаат. За време на постудените месеци, обезбедува ефикасна дополнителна топлина до 400 квадратни метри од вашиот дом за да ви помогне да заштедите пари. Едноставно исклучете го вашиот термостат и користете го овој wallиден мантил во просторијата што најмногу ја користите за да заштедите на трошоците за греење. Со допир на модерен стил, дизајнот на оваа wallидна мантија е исто така прекрасен додаток на Home D Cor што е сигурно да ги сврти главите. Вметнување на електричен камин со грејач на BTU што обезбедува дополнително греење на зоната до 400 квадратни метри. Ефектот на пламенот може да се оперира со или без топлина, обезбедувајќи амбиент на нежен возен оган во текот на целата година. Заменливи современи кристали на оган и реален сет на дневник и Ембер кревет (вклучени и двете опции). Еко пријателски, енергетски ефикасен камин користи долготрајна LED технологија и не емитува никакви емисии. Безбедно за употреба околу деца и миленичиња.

Спецификација

Избор на клиент