.

.

Трговска марка ликовна уметност „Југозападен гео II“ платно уметност од Вероник Чарон

Трговска марка ликовна уметност „Југозападен гео II“ платно уметност од Вероник Чарон

DEN 1530.08
Залиха
Достапно за нарачка

Уметник : Veronique charronsubject : пејзаж -пестил : Scandinavian Product Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Veronique Charron 'Southwest Geo II' Canvas Art.

Спецификација

Избор на клиент