.

.

Винплус Тифани Светлина Рамна Планината Таванот Светлина 16 Бела Завршница Со Тифани Стакло

Винплус Тифани Светлина Рамна Планината Таванот Светлина 16 Бела Завршница Со Тифани Стакло

DEN 0.33
Залиха
Достапно за нарачка

Тифани 3 Светлина Рамна Планината Таванот Светлина 16" Бела Завршница Со Стакло Тифани.Светлината за монтирање на рамна е често прилично едноставна и обична во неговиот дизајн. Ќе ги најдете во станови и разни помали соби. Тие се сметаат за "куполни светла" и можат да имаат до 3 светилки. Лесна инсталација, 100% рачно изработена абажурка од витраж, уметнички ракотворби од витраж со вредност на собирање може да бидат подарок, затемнет кога се користи со затемнета сијалица компатибилна со прекинувач за затемнување. Вклучена Сенка. Материјал За Сенка : Витраж. Број На Lightsish3 . Максимална Моќност (по сијалица)essh40 Вати . Сијалица Baseujishe26/Средни (Стандард). Voltageejush110 Волт. Стакло Typeushstaing Стакло/Тифани . Висечки Методисплакнете ја монтажата. Занаетчиство Типиза Рачно Изработени . Вкупна Тежина На Производот 7,32 фунти. Производ Careiushif прашина паѓа во површината на светилката, ве молиме користете сува крпа за директно бришење, не користете вода или детергент за чистење на абажур.

Спецификација

Избор на клиент