.

.

Стерлинг сребрен оригинален прстен на срцето на аметист со акцент на CZ

Стерлинг сребрен оригинален прстен на срцето на аметист со акцент на CZ

DEN 671.84
Залиха
Достапно за нарачка

Оригиналниот камен во форма на аметист сјае во амбиент за сребро. Тенок заоблен опсег има хи-полирана завршница создадена за да ја истакне природната убавина на каменот. Две фацетирани бели CZS треперливи од двете страни.АМЕТИСТ 6x6mm срце вкупно .70 карати. Стерлинг сребро. Карактеристики Amethyst Gemstone. Прави прекрасен подарок за роденден, Божиќ на Денот на мајката или кој било ден.

Спецификација

Избор на клиент