.

.

Базен Колега Година Екстра Тешки Платина Сребро Овални Зимски Базен Покритие, фт. Базен

Базен Колега Година Екстра Тешки Платина Сребро Овални Зимски Базен Покритие, фт. Базен

DEN 1.00
Залиха
Достапно за нарачка

Платинестиот Сребрен надземен капак за базен Го штити вашиот базен за време на суровите зимски услови. Овој професионален квалитет, полиетиленски капак ги блокира сите нечистотии и остатоци во текот на зимата. Платинестиот сребрен капак го спречува растот на алгите со блокирање НА УВ зраците да влезат во вашиот базен. Сопствениците на базени кои користат Брачен Другар Платина сребрена покривка за базен и го затвораат својот базен со соодветни зимски хемикалии, ќе имаат чист базен во пролетта што лесно ќе се отвори. Секогаш се препорачува да го отворите базенот до средината до крајот на мај. Овој капак има преклопување од 4 стапки што го олеснува инсталирањето. Грометите се поставуваат на секои 4' и треба да се користат со вклучениот кабел и винч. Овој висококвалитетен, лесен капак со топлински запечатени шевови е изграден да трае подолго. На Базен Колега Платина Сребрена надземни базен покритие доаѓа со 12 годишна гаранција. Го запира растот на алгите. Преклопување од 4 стапки за лесна инсталација. Сите шевови се запечатени со топлина за подобри перформанси. 12 Годишна Гаранција.

Спецификација

Избор на клиент