.

.

1. КАРАТ круг симулирани прстени за ангажман со дво-тон лисја од рубин и природен дијамант 14К цврсто злато прстен големина-7

1. КАРАТ круг симулирани прстени за ангажман со дво-тон лисја од рубин и природен дијамант 14К цврсто злато прстен големина-7

DEN 9795.20
Залиха
Достапно за нарачка

Накитот има моќ да биде оваа мала работа што може да ве натера да се чувствувате уникатно, ќе го сакате овој прекрасен 1,19 каратски круг симулирани рубини и природни дијаманти со два тони лисја на лисја од 14 K цврсто злато прстен големина-7. Апсолутно одличен подарок за да ја искажете вашата loveубов кон вашата мајка, пријател, вереник, сопруга, в Valentубена, семејство или само пријател, итн. Одлични подароци на денот на мајката, свадбата, денот на годишнината, денот на вineубените или Божиќ. Додава допир на убавина инспирирана од природата на вашиот изглед 1,19 каратно тркалезно симулирано рубин и природен дијамантски прстени за ангажман со два тони од лисја 14 K цврсто злато прави додаток на вашата колекција. Камен 1-рунда форма симулирана рубин со јасност на VVS, розова боја, со поставување на prong, камен 2- тркалезна форма бел природен дијамант со јасност на I2-I3, I-j боја, со поставување на prong, вкупна тежина на карат- (1,19 CTTW). Ние правиме сопствена големина (исто така и половина големина) според вашите потреби. Ако големината на прстенот не се спомене во списокот, ве молиме испратете ни е -пошта со вашата големина откако ќе ја поставите нарачката . Искажете ги вашите вистински чувства и намери со овој прекрасен прстен за ангажман! Најдобри прстени за венчавки, најдобри ветувачки ringsвони за неа, прилично годишнина прстен, прекрасни подароци на роденден, матурска, коктел или секојдневно носење. Белешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ја одразува вистинската боја на предметот. Ние гарантираме дека стилот е ист како.

Спецификација

Избор на клиент