.

.

'Рѓа Куршум-Автомобилски -' Рѓа Инхибитор ' Рѓа Боја-Галон Металик Сива

'Рѓа Куршум-Автомобилски -' Рѓа Инхибитор ' Рѓа Боја-Галон Металик Сива

DEN 2.00
Залиха
Достапно за нарачка

'Рѓа Куршум автомобилската боја е идеален избор за одржување на вашето возило во врвна состојба. Ова решение ја запира ' рѓата со уникатен, еднокомпонентен слој. Единствената боја за 'рѓа додели два американски патенти, овој галон боја со инхибиција на' рѓа може да се нанесе директно на површини, со мала или никаква подготовка на површината, што ја прави вашата задача да сликате лесно и ефикасно. Разновидниот раствор е ОТПОРЕН НА УВ, гребење и чипс и нема да пукне или избледи со текот на времето. Бојата со инхибитор на ' рѓа се спротивставува на елементите без проблем, што ја прави идеална за сите видови временски услови. Можете да го примените со помош на пиштол ЗА завршна обработка НА ХВЛП, четка или ролери. Сликање на два слоја минимум се препорачува. 'Рѓа Куршум Автомобилски,' Рѓа Инхибитивен 'Рѓа Боја, Галон : ' Рѓа Куршум Автомобилската Формула содржи повеќе метал и е малку потенка од стандардната формула. Лесна апликација СО hvlp автомобилски завршни пиштоли, како и четка или ролери. Обезбедува помазна завршница обично посакувана за автомобилски проекти. Користете како самостоен слој или во комбинација со Црна Обвивка Од Куршум Од 'рѓа, Бела Школка Од Куршум Од' рѓа или Чист Куршум Од 'Рѓа За непобедлива заштита од' рѓа. Металик сива боја. Опфаќа приближно 400 квадратни стапки по слој - потребна е минимална апликација од 2 слоја. Лесна за употреба боја на инхибитор на ' рѓа.

Спецификација

Избор на клиент