.

.

Вајоминг - лос - живописно - уметнички дела на фенер Прес

Вајоминг - лос - живописно - уметнички дела на фенер Прес

DEN 3.33
Залиха
Достапно за нарачка

Овој премија за ликовно печатење на ликовната уметност е надградба од нашиот стандарден уметнички принт. Печатено на густа (310 GSM) текстурирана киселина акварел хартија. Giclee отпечатоците се стандарден медиум за репродукција за музеи и галерии со премиум уметност ширум светот. Овој принт е 100% направен во Америка. Giclee (француски за „да спреј“) е процес на печатење каде што милиони капки со мастило се испрскаат на хартија со висок квалитет. Овој процес на печатење овозможува динамичен, скоро 3Д изглед заради високиот спектар на бои (милиони бои), текстура на мазно печатење и неверојатни детали во сенките, создавајќи длабочина. Ние користиме само ликовни мастила, кои се отпорни на бледнее најмалку 75 Години, архивски квалитет на музејот, со пигмент без киселина за да се обезбеди печатењето да не се обесценува со текот на времето. Големината на пакетот мери 24 x 36 во големина на слика од 24 x 36 во, совршен за кадрирање. густа цевка за пошта, валана со архивско ткиво. Lantern Press е динамична уметничка компанија која е специјализирана за водечките светски слики. Нашата колекција вклучува оригинални дела создадени од нашиот тим за уметност, модерна фотографија, трендови за украси за дома и канцеларии, антички мапи, гроздобер постери и сè што е помеѓу. Со постојано растечка колекција на светски познати слики, Фенер Прес е трендсетер познат за украсување на домови и поголеми одморалишта - како и комплетите реклами, филмови и телевизиски шоу. Ако барате совршена уметност за да ја поставите за вашата Дома или канцеларија, сигурни сме дека имаме парче со кое ќе се поврзете. Проверете ја нашата колекција овде со над 50.000 слики достапни во повеќе големини и медиуми. Исто така, би сакале да го однесеме овој пат да ви се заблагодариме ако сте купиле од нас порано, или планирате денес. Вие поддржувате уметници кои длабоко се грижат за нивната уметничка форма и компанија која е горда да ги отпечати овие неверојатни слики во Америка. Вашата поддршка ни овозможува да продолжиме да го правиме она што го сакаме - создавајќи убава уметност. Висококвалитетна уметност Giclee Print.printed на хартија со тешки залихи100% направено во Америка. Мерки за големина на пакетот 24 x 36 инчимаги големини од 24 x 36 инчи.

Спецификација

Избор на клиент