.

.

Валенсија Џермејн Цветни Граничи Полиестер Област Килим, Виолетова Крем, 8' 10'

Валенсија Џермејн Цветни Граничи Полиестер Област Килим, Виолетова Крем, 8' 10'

DEN 1948.96
Залиха
Достапно за нарачка

Сафавиех Валенсија Колекција ВАЛ114Д Виолетова / Крем Килим Традиционален дизајн И моден напред стил создаваат колаж на боја во Колекцијата Валенсија килим. Заситените нијанси се појавуваат од овие преобоени килими, со сјајна патина која им дава експресивен изглед на персиските мотиви. Овие трендсетинг килими се направени со користење на меки синтетички предива со наредени рабови за дизајнерски изглед. Килимот има приближна дебелина од 0,25 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Сафавиех Валенсија Колекција Гроздобер Потресени Свилен Полиестер Област Килим.

Спецификација

Избор на клиент