.

.

Axiom AXG 120gb C550N Серија Мобилни SSD Taa

Axiom AXG 120gb C550N Серија Мобилни SSD Taa

DEN 2.00
Залиха
Достапно за нарачка

Аксиомата C550n е SATA 6 Gb/s SSD со високи перформанси идеално прилагодена за економичен, мал фактор на форма и решенија за клиент со мала моќност и индустриско складирање за Компјутери, Ултрабук, Таблет Компјутери и други вградени апликации. Одликувајќи се со контролорот SILICON Motion SM2258 И квалитетен 3 D TLC NAND, овие Ssd се натоварени со подобрувања за промовирање на високо перформанси и сигурна компјутерска средина. Трим, Израмнување На Абење, статички Податоци Свежи и функции на LDPC ECC ја оптимизираат ефикасноста на обработката на податоците. С. М. А. Р. Т. и вграден сензор за температура помагаат при следење на здравјето на погонот. Карактеристики силиконско Движење 3d tlc Контролер На Блицстатички datarefresh технологија обезбедува интегритет на податоци slc кеширањето ги забрзува перформансите на пукање режим На Мирување на уредот (DEVSLP) поддржан за ултра ниска потрошувачка на енергија во мирување sata 30 (6 Gb/s) интерфејс (наназад компатибилен СО SATA 20 (3 Gb/s) И SATA 10 (15 Gb/s))Ја Поддржува Безбедноста supportзетрим поддршка (ОПЕРАТИВЕН Систем/ПОТРЕБНА ПОДДРШКА ЗА ВОЗАЧОТ)висока сигурност 3d tlc nand flashsmart поддршка температура сензоримподобрено работење : Бучава И Вибрации Без практично НИКАКВИ ЕМИСИИ НА ТОПЛИНА спецификации последователно читање : до 550mb/последователно пишување : до 300mb/srandom читање : до 31k IOPS (4k блок големина)случајно пишување : До 43k iops (4k Блок Големина) TBW : До 75tbdwpd : 0.57 mtbf : 1.5 милиони уред hourswight : 0.11 lbs-Sku : syba165392 аксиома 120gb c550n серија мобилни ssd 6gb/s sata - iii, taa во согласност солидна држава диск нуди максимална продуктивност со додадена сигурност. Внатрешен тип на погон за сигурно и практично решение за складирање. Обезбедува доволен капацитет за складирање од 120 GB за вашиот компјутер. Брзината на читање од 550 MB/s ги максимизира перформансите на системот и заштедува време додека извршувате сложени задачи. Со голема брзина на пишување од 300 MB/s, добијте брз одговор при ажурирање или пренесување датотеки. Дали податоците се чуваат побрзо СО SATA/600 интерфејс што ги оптимизира перформансите на рафал.

Спецификација

Избор на клиент