.

.

Тангер Патон Преоптоварен Тепих, Теал Беж, 5'8'

Тангер Патон Преоптоварен Тепих, Теал Беж, 5'8'

DEN 3359.68
Залиха
Достапно за нарачка

Големина : 5 'х 8'. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Колекцијата Тепих Тангер се одликува со прекрасен избор На марокански ткаат, килими од природно влакно помешани со други врвни предива (волна или вискоза). Боја : Теал/Беж. 55% Сари Вискоза, 45% Јута. Висина на купот : 0,5 инчи. Издржлива конструкција, овие Теписи Тангер се совршен додаток во вашиот дом за шик надградба. Племенски Стилизирани Килими Со Рачни Јазли. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Стилски додаток за секоја соба.

Спецификација

Избор на клиент