.

.

nuloom atlee рачна ткаена текстурална бушава памучна област килим, 4 '6', беж

nuloom atlee рачна ткаена текстурална бушава памучна област килим, 4 '6', беж

DEN 1.67
Залиха
Достапно за нарачка

Овој лесен 100% памучен килим е рачно ткаен во Индија. Полн со карактер и уникатно детали, овој килим има текстуриран бушав куп на три места. Неутралната палета на бои го прави овој килим погоден за речиси секој стил на dã © Cor. Изработени со loveубов и грижа, рачно изработени килими го носат духот на занаетчиите што ги направија. Секое парче е обележано со суптилни, но индивидуални разлики што го прават вашиот килим уникатен. Освежувачки лесни памучни килими се совршени за трпезарија, дневна соба, кујна, влез, спални соби и најдобро кога е засолниште од директна сончева светлина. Однесете го вашиот простор до нови височини со еден од нашите текстурирани килими. Фали комбинација на високи и ниски модели на ткаење, помислете на овие како мини спа за прсти.

Спецификација

Избор на клиент