.

.

Intel Core i5-3570K процесор, BYO пакет

Intel Core i5-3570K процесор, BYO пакет

DEN 1.00
Залиха
Достапно за нарачка

Процесорот Intel Core i5-3570 K е идеален за ентузијасти за игри кои сакаат да ги земат своите искуства за игри до максимално ниво. Овој процесор за игри спакува четири јадра со технологија Turbo Boost 2.0 за да испорача сензационален компјутер и визуелни искуства за сите ваши омилени активности, без разлика дали создавате, споделувате, истражувате или игри. Неговиот отклучен мултипликатор ви овозможува слободно да ја прилагодите фреквенцијата на процесорот Intel Core i5 кога се користи со компатибилна матична плоча. Започнете да ги притискате перформансите на вашиот компјутерски систем на ново ниво и да го испумпувате максимумот од вашата инвестиција со процесорот Intel Core i5-3570 K. Intel Core i5-3570 K процесор, BYO пакет : 4 x 3,40 GHz со 3,8 GHz турбо засилување. Интегрирана HD Graphics 4000. 4 x 256 KB L2 кеш. Z77 Chipset MB : 4 x DDR3 DIMM, MAX 32 GB меморија. 2 x pcie x16, 1 x pcie x1, 2 x pci. 4 x SATA2 3.0 GBPS, 2 x SATA3 6.0 GBPS.

Спецификација

Избор на клиент