.

.

Кабинетот за латерални датотеки со домашен дом на Америвуд, кафеав даб

Кабинетот за латерални датотеки со домашен дом на Америвуд, кафеав даб

DEN 1.33
Залиха
Достапно за нарачка

Завршете го вашиот канцелариски простор со кабинетот за латерални датотеки на Ameriwood Home Presley. Со 2 големи фиоки за датотеки за да ги одржите вашите најважни трудови, нема да имате проблем да ги организирате вашите правни и документи со големина на букви. Добро изработената горната површина е идеална за прикажување фотографии или други украсни предмети, како и за хостирање на вашиот печатач доколку е потребно. Елегантните линии и темно кафеавата дрвена боја на ламинираната MDF и таблата со честички им овозможуваат на ова парче да се вклопи и со модерен и со традиционален декор. Конечните димензии на кабинетот на датотеки се 30,3 "H x 29.1 " W x 19.6 "D, со 2 лица потребни за собрание. Овој страничен кабинет за датотеки се координира со извршната маса на Присли за да го заврши вашиот матичен канцелариски простор. Америвуд дома Тивертон Латерален кабинет за датотеки, кафеав даб Додадете повеќе простор за чување на вашите правни и букви со големина на документи во вашата канцеларија за внатрешни работи со кабинетот за латерални датотеки на Ameriwood Home Presley. Во прекрасна темно кафеава завршница на дрва, оваа ламинирана табла за честички и кабинетот MDF ќе изгледаат одлично што седат следно на вашата работна маса во која било обична, модерна или традиционална канцеларија. Две големи фиоки се конструирани да се повлечат без рачки со нивните врвови на фиоки и можат да држат и букви и документи со правна големина, за да не мора да имате ормани со повеќе големини. Нежните горната површина е доволно силна за да го држите вашиот печатач или да украсувате со слики. Координирајте ја вашата канцеларија за внатрешни работи со извршната маса на Присли (продадено одделно). и ќе бара склопување. За ова собрание се препорачуваат двајца возрасни. Собрани димензии : 30,3 "H x 29.1" W x 19,6 "г. Топна површина има до 125 фунти. И секоја фиока за пополнување има до 25 фунти . со повеќе од 30 години искуство во мебел РТА, Америвуд Дом нуди широк спектар на производи за мебел за дома за секоја просторија на куќата. Стекнати од Дорел Индустри во 1990 година, „Америвуд Дом“ стана лидер на мебелот РТА што расте во спална соба, домашна канцеларија, забава, складирање и младински производи.

Спецификација

Избор на клиент