.

.

Еванс ЕК Резонантна Обложена Бела Бас Тапан Глава

Еванс ЕК Резонантна Обложена Бела Бас Тапан Глава

DEN 1.00
Залиха
Достапно за нарачка

Еванс вајт ЕК3 резонантната серија без пристаниште има единечна линија од 10 мил, плус контролен прстен од 10 мил, нудејќи топол и ударен звук со контролирано, кратко распаѓање што е идеално и за апликации во живо и за студио. 24" резонантна глава на тапанот со еден слој од 6,5 милиони филм. Фиксен, внатрешен контролен прстен за призвук е направен да биде пријателски за микрофонот, од студиото до арената. Пристаништето за офсет микрофон од 5 инчи има пластичен ракав го фокусира теренот и го подобрува прицврстувањето додека обезбедува заштита за пристаништето. Достапно во матирана, оникс, мазна бела и обложена бела верзија. Сите Глави На тапани Еванс се дизајнирани, инженерирани и произведени во / ли>.

Спецификација

Избор на клиент