.

.

Колекција На Калин Хелена 5 ' 7 '9 Волна Килим

Колекција На Калин Хелена 5 ' 7 '9 Волна Килим

DEN 551.68
Залиха
Достапно за нарачка

Инспириран од модата на благородништвото Од 16 Век-едноставни цветни форми и дезени измешани со живописни бои се наоѓаат во килимите што ја сочинуваат Нашата Колекција Хелена. Овие прекрасни рачно тафтувани килими се произведуваат со рачно обоена 100% девствена волна, која потоа се врти во предиво со врвна текстура. Секој од овие теписи со еден куп потоа се зголемува рачно и се поддржува со памучно платно со потпис На Калин. Текстурирано Предиво Направено Од 100% Чиста Волна; Рачно Подредена Уникатна Примитивна Техника На Умирање.

Спецификација

Избор на клиент