.

.

Дозвола Ѓердани И Приврзоци

Дозвола Ѓердани И Приврзоци

DEN 223.84
Залиха
Достапно за нарачка

Изберете го каменот за раѓање според месецот на раѓање. Постојат 12 различни бои на скапоцени камења на ѓердан со приврзок, што одговара на каменот за раѓање на секој месец. Применливи Прилики : секојдневно носење, забава, топка, роденден, годишнина, Ден На Мајката, Подарок За Денот на Вљубените За Сестри, внуки, Мајка, Мајка, Ќерка, Сопруга, Девојка, Тетка, Женски Пријатели. Со исклучителни полирани Од италија квалификувани занаетчии, овој ланец од ѓердан е мек, за удобно лежење на коската на јаката и совршен за секојдневно носење. ❀ ❀ ❀+Удобно за носење : Не Е Премногу Тенка за да се заплетка или да ја фати косата.

Спецификација

Избор на клиент