.

.

Момени Козета Ориентални Цветни И Геометриски Традиционални Површина Килими, Сива

Момени Козета Ориентални Цветни И Геометриски Традиционални Површина Килими, Сива

DEN 1.33
Залиха
Достапно за нарачка

Сложената орнаментика на оваа традиционална колекција на теписи е богата со кралско разубавување. Inspбески и медалјони инспирирани од мароко потсетуваат на повторувачките обрасци на антички енкаустични плочки, пополнувајќи го подот со волшебни дизајни што се убави за гледање. Рачно тафтуваната конструкција ја подобрува занаетчиската убавина на секој подпокривка со траен квалитет исткаен од природни волнени влакна. Внатрешен Килим. Произведено Во Индија. Рака Тафтувана. Материјал : 100% Волна. Висина На Купот : 0,5".

Спецификација

Избор на клиент