.

.

ML35 - - 12V 35AH Еверест Џенингс Екскалибур Замена Батерија-Пакет

ML35 - - 12V 35AH Еверест Џенингс Екскалибур Замена Батерија-Пакет

DEN 1.00
Залиха
Достапно за нарачка

Испорака на енергија кога ви треба, Моќниот Макс МЛ35-12 12 Волти 35 ах користи најсовремена, тешка мрежа од легури на калциум која обезбедува исклучителни перформанси и работен век и во пловечки и во циклични апликации. Ml35-12 е Абсорбента стаклена подлога (AGM) технологија со регулиран дизајн на вентилот, која може да се користи во затворени и затворени средини без протекување или одржување, обезбедувајќи супериорни перформанси за илјадници модели. Моќниот Макс SLA батериите се користат во широк спектар на апликации, вклучувајќи; Потрошувачка Електроника, Електрични Возила, Стартери На Мотори, Колички За Голф, Лов, Тревник И Градинарски Алат, Медицинска Мобилност, Мотоцикли, спортови на Енергија, Преносни Алатки, Соларни, Играчки И Хоби, Уреди За Контрола На Пристап, Осветлување За Итни Случаи, Безбедност и многу повеќе. ML35 - 12 SLA Е Запечатена Оловна Киселина Од 12v 35 AH (SLA) батерија без одржување на полнење, Пакет од 4 - UL Сертифициран. Димензии : . Списокот е само За Батеријата и Завртките. Не се вклучени жичани ремени или додатоци за монтирање. SLA / AGM истури доказ батерија има карактеристика на висока стапка на празнење, широк работни температури, долг работен век и длабоко празнење закрепне. Батерија на полнење што може да се монтира во која било положба, се спротивставува на удари и вибрации. Долготрајни високи перформанси при високи и ниски температури. Поддржан од 30 дневна политика за наплата и целосна 1 година гаранција.

Спецификација

Избор на клиент