.

.

Уксел Диа. Црево Конектор ЕПДМ Пластични Не Враќање Еден Начин Провери Вентили Пакет

Уксел Диа. Црево Конектор ЕПДМ Пластични Не Враќање Еден Начин Провери Вентили Пакет

DEN 1946.40
Залиха
Достапно за нарачка

Уксел 6,6 мм Диа. Црево Конектор ЕПДМ Пластични Неповратни Еднонасочни Вентили 4 Пакетправени ОД пластичен материјал ЕПДМ со добри водоотпорни перформанси.Главната функција на обратниот вентил е да ја спречи водата да се врати назад во резервоарот или пумпата и да ја држи во линија.Делот од цевката е за поврзување на цревото за вода и предлагаме запечатување на стегачот на цревото. (Стегачот на цревото не е вклучен овде) Боја : Проѕирна. Материјал : Епдм Пластика. Внатрешен Дијаметар на цевката : 2,8 мм / 0,11". Цевка Мин Надворешен Дијаметар : 5,2 мм / 0,21". Цевка Максимален Надворешен Дијаметар : 6,6 мм / 0,26". Вкупна Големина : 18х34мм / 0,71 "х 1,34" (Д*Ч). Содржина на пакетот : 4 x Вентил За Проверка.

Спецификација

Избор на клиент