.

.

Трговска марка ликовна уметност „Црвен центар“ платно уметност од Најџел Артингстал

Трговска марка ликовна уметност „Црвен центар“ платно уметност од Најџел Артингстал

DEN 3.00
Залиха
Достапно за нарачка

Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Најџел покажа интерес за животински свет уште од многу рана возраст и поголемиот дел од своето време го проучувал фауна и флора околу неговиот роден град. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Истакнати бои : Бела, тен, сива, кафеава, црна Најџел покажа интерес за животински свет уште од многу рана возраст и го помина поголемиот дел од своето време проучувајќи ја фауната и флората околу неговиот роден град. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Тој демонстрираше рана способност како уметник со своите цртежи на моливи и плочи.Уметник : Најџел Arting Stall Subject : Animals Tyle : Природно модерен проток Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има лисица што стои во центарот на рамката. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Откако пробал голем број на различни медиуми, тој на крајот одлучил дека Гуаче му ги дал квалитетите што ги барал, затоа што оваа боја базирана на вода имала разноврсност да се разреди и да се користи со воздушна четка, или да се користи во својата природна состојба, со што ќе му овозможи да го создаде својот Прекрасно детални слики. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. До единаесетгодишна возраст, тој започна да ја продава својата работа на пријатели, роднини и наставници во училиштата. До единаесетгодишна возраст, тој започна да ја продава својата работа на пријатели, роднини и наставници во училиштата.

Спецификација

Избор на клиент