.

.

Трговска марка ликовна уметност „Ваипио долина“ платно уметност од Мајк onesонс Фото

Трговска марка ликовна уметност „Ваипио долина“ платно уметност од Мајк onesонс Фото

DEN 543.84
Залиха
Достапно за нарачка

Уметник : Мајк onesонс Фотосебјек : Пејзаж-апелатива : Природно модерен производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шумска сцена со високо дрво што доаѓа од центарот на рамката. Makeубовта на Мајк започна на 10-годишна возраст на 10-годишна возраст од 10-годишна возраст од 10-годишна возраст од 10-годишна возраст започна на 10-годишна возраст на 10-годишна возраст од 10-годишна возраст на возраст од 10 години на возраст од 10 години Кога неговиот татко го научил како да ја користи својата стара камера Pentax SLR. До моментот кога завршил средно училиште, тој исто така дипломирал на неговиот пентакс од 35 мм, во стара камера 4x5 Графлекс. Од самиот почеток, пејзажите беа неговата вистинска страст. За време на летните одмори во Мејн, Мајк би избрал да се искачи околу карпестиот брег со камера и статив наместо да купува со семејството во центарот на Бар Харбор. Наскоро тој слета фотографии со снимање на работа за еден локален весник, каде што продолжи да работи додека студира фотографија на колеџ. Мајк onesонс Фото „Ваипио долина“ платно уметност.

Спецификација

Избор на клиент