.

.

Анвазис Броење Стапчиња Прачка Триаголник Квадратни Диск Математика Наставни Помагала со Бо Сет

Анвазис Броење Стапчиња Прачка Триаголник Квадратни Диск Математика Наставни Помагала со Бо Сет

DEN 287.84
Залиха
Достапно за нарачка

спецификации : . дизајн на тгеометриски дискови, шарени и мали димензии. тнонтоксичен, безбеден за играње бебиња со еколошка боја без избледување. ги стимулира децата и логичното размислување на 39,ја подобрува координацијата и способноста за учење на рацете на децата. т. ттип : Броење Играчка. материјал : Пластика. карактеристики : Математичко Учење, Мазна Површина, Без Мирис. Должина На Дискот за пресметување : 5см/1,97 и цитат; (Прибл.). Должина на стап : 5см/1.97 и цитат; (Прибл.). Должина На Дискот на триаголник : 3,4 м/1,34 и цитат; (Прибл.). Должина На Квадратен Диск : 3см/1.18 и цитат; (Прибл.). дијаметар на тротоарот : 3см/1.18 и цитат; (Прибл.). t. t Notes : . поради разликата во поставувањето на светлината и екранот, предметот и бојата на 39 може да бидат малку поинакви од сликите. ве молиме дозволете мала разлика во димензијата поради различно рачно мерење. т. пакетот Вклучува : . т36 х Броење Диск. т100 х Броење Стапчиња. t20 x Триаголник Диск. Т20 х Квадратни Диск. T20 x Тркалезен Диск. T1 x Носење Кутија Геометриски диск дизајн, шарени и мали димензии. Нетоксичен, безбеден за играње бебиња со боја погодна за животната средина без избледување. Го стимулира логичното размислување на децата, ја подобрува координацијата на рацете на децата и способноста за учење.

Спецификација

Избор на клиент