.

.

Комплет За Монтирање На Потпора за суспензија одговара: 2005-ДОЏ ДАКОТА, 2006 - МИЦУБИШИ РАЈДЕР

Комплет За Монтирање На Потпора за суспензија одговара: 2005-ДОЏ ДАКОТА, 2006 - МИЦУБИШИ РАЈДЕР

DEN 1968.00
Залиха
Достапно за нарачка

Држачите ЗА Киб Потпора ги елиминираат вибрациите и бучавата предизвикани од старите, стврднати изолатори на вибрации. Тие ги оптимизираат перформансите на суспензијата нудејќи компоненти за замена на квалитетот на ОЕ дизајнирани за секоја апликација. Киб Потпорните Држачи ги ублажуваат ударите од нерамнините на патот за да го намалат застрашувачкиот ефект, бучавата и вибрациите што старите држачи ги пренесуваат во возилото. Предните лежишта се вртежите на воланот и ја поддржуваат тежината на возилото. Тие се критични за перформансите на воланот и усогласувањето на тркалата. Киб Потпорните Држачи и носечките плочи имаат репутација за обезбедување највисок квалитет во индустријата. Комплет за монтирање На Потпора За суспензија Одговара : 2005-2007 ДОЏ ДАКОТА 2006-2009 МИЦУБИШИ РАЈДЕР и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Спецификација

Избор на клиент