.

.

Мармонт Хил MH-Tori-302-C- 24 24 Светла мир giclee уметност печати на истегнат

Мармонт Хил MH-Tori-302-C- 24 24 Светла мир giclee уметност печати на истегнат

DEN 527.84
Залиха
Достапно за нарачка

Карактеристики на производот : Професионално рачно истегнување на платно е галерија завиткана околу одржливо дрво што нема да се разоткрие за да биде обесена на wallид или да биде слободно на сурфацери, подготвени да се обесат со сите потребни хардвер вклучени со сертификат за автентичност од колекционерската уметност Мармонт Хил Колекционерска работа Технологии : Метод на печатење Giclee : Користење на високо квалитетно отпорност на бледнее, архивски мастила и архивски подлоги за печатење со печатачи со поголеми формати, овој метод е најчестиот избор за уметник да го користи за репродукција на нивната оригинална работа. Giclee отпечатоците гарантираат највисок квалитет на резолуција, поцелосно зачувување на оригиналното дело направено од уметникот од кој било друг метод на печатење. Спецификации : Висина : 24 "Ширина : 24 " Длабочина : 1-1/2 "Средно : УВ отпорно печатење Метод на отпечатоци : Gicleematerial : Canvasproduct Варијации : MH-Tori-302-C-18 : MH-TORI-302-C-24 (овој модел) : MH-TORI-302-C-32 : MH-TORI-302-C- 40 : MH-TORI-302-C-48 : Marmont Hill MH-Tori-302-C-24. Колекција.

Спецификација

Избор на клиент