.

.

Примарно Злато Карат Бело Злато Дијамант И Смарагд Обетки

Примарно Злато Карат Бело Злато Дијамант И Смарагд Обетки

DEN 2079.84
Залиха
Достапно за нарачка

Покажете го вашето извонредно чувство за стил со овие обетки со обрач со бело злато од 14 карати. Овие сјајни обетки од 22х19мм имаат зелени смарагдни скапоцени камења нагласени со црн родиум и пенливи кружни природни дијаманти кои формираат неверојатен дизајн на цвеќе. Затворачите со шарки нудат совршено држење на овие прекрасни Мајски обетки и скапоцени камења тежат 0,178 cttw.Метална Тежина : 3,55 Грама Тип на накит : Тип На Фино Обетки : Обетки Со Обрач Со Шарки Пол : женско затворање : Седло Метал : Златно Злато Карат : 14 Каратметална Боја : Бели Димензии : 22мм х 19мм, Дебелина од 8 мм Детали : Тип : Смарагден Камен Месец : Мајкол : Зеленило : тркалезна Големина : 1,1 мм, 0,9 Мм Тежина : 0,178 Cttwquanty : 10, 30 поставување накит : Prongdiamond Детали : Јасност : I2color : I-Jshape : Тркалезна Големина : 1,4 mm, 1,2 mmweight : 0,056 cttwquanty : 2, 4 Поставување Накит : Prongy Вашиот Предмет Пристигнува Во Бесплатна Зелена Боја Кутија за подароци Со бел лак, совршена за чување Или Давање Подароци.Земја На Потекло : Индија 14 Каратно Бело Злато, Родиум, Седло, Скапоцен Камен, Дијамант.

Спецификација

Избор на клиент