.

.

Goodride CR976A 255 70R H гума

Goodride CR976A 255 70R H гума

DEN 3568.00
Залиха
Достапно за нарачка

Комерцијална гума, Goodride CR976 A е дизајнирана за употреба на оската на управувачот и приколката. CR976 A најчесто се користи во апликации со долг превоз и има пет ребра, четири дизајн на жлебови што ги подобрува перформансите на влечење и ракување. Наменето за употреба на оската на управувачот и приколката во апликации за долги превоз. Пет ребра со четири широки, директно жлебови за прецизно ракување и извонредна влечење. Платформите за отпуштање на камен спречуваат да се сместат камења во жлебови и дупчење во ремени. Политната длабочина на шарата помага да се одолее на газењето на силите и неправилните сили за абење за исклучително долга километража.

Спецификација

Избор на клиент