.

.

321123-Prowler Ма Прилагодено Црн Челик Камион Решетка Стража, Изберете Ford F-250, F - Супер Должност Одговара изберете: 2011 - FORD F250, 2011 - FORD F350

321123-Prowler Ма Прилагодено Црн Челик Камион Решетка Стража, Изберете Ford F-250, F - Супер Должност Одговара изберете: 2011

DEN 0.33
Залиха
Достапно за нарачка

Prowler Макс Решетка Стража Тежок мерач, удирани челични екран обезбедува дополнителна заштита решетка. Вграден чекор од дијамантска шара од 4 инчи за лесен пристап под хаубата. Контурирани хоризонтални цевки за потпис на логото на возилото откриваат. Издржлив е-мантил и црна завршна облога во прав за трајна отпорност на корозија. Едноделен 2" тубуларен челик за дополнителна цврстина на предниот крај. Тежок, завиткан дизајн на прстен со 3/8" жици за чување на фаровите. Монтирани на рамка, челични исправи со висока цврстина со заштитни гумени облоги. Лесна инсталација без вежба со држачи за монтирање специфични за возилото. Челичните држачи со висока јачина имаат издржлив финиш на црн прав. Ограничена доживотна гаранција (тригодишна завршница, едногодишни делови). Дополнителни Карактеристики Заврши : Мазна Црна Пудра Палто. Материјал : Текстура Во Прав Челик. Одговара Изберете : 2011-2016 ФОРД Ф250 2011-2016 ФОРД Ф350 и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Спецификација

Избор на клиент