.

.

Убава Минималистичка 1. Карат Смарагд Исечен Дијамантски Моисанит Веренички Прстен, Венчален Прстен, Еден Соодветен Бенд во 10к Цврсто Бело Злато, Подарок За Неа, Де?

Убава Минималистичка 1. Карат Смарагд Исечен Дијамантски Моисанит Веренички Прстен, Венчален Прстен, Еден Соодветен Бенд во

DEN 2079.84
Залиха
Достапно за нарачка

Прославете ги вечните чувства на љубов со овој извонреден 1,45 Каратен Смарагд Исечен Веренички Прстен Од Дијамант Моисанит, Венчален Прстен со Соодветен Бенд Во Цврсто Бело Злато Од 10к, Подарок за Неа, Подарок За Девојка, Прстен За Ветување, Прстен за Годишнина. Метал : Бело Злато. Тип На Скапоцен Камен : Дијамант Моисанит. Намалување на скапоцени камења : смарагд сече. Скапоцен Камен Карат Тежина : 0.70. Страна Камен Карат Тежина : 0.75. Вкупна Тежина На Карат : 1,45. Овој прекрасен веренички прстен се одликува Со дијамант Моисанит Од највисоко одделение Ввс. Сите наши веренички прстени се направени со најквалитетни камења. Можеме да прилагодиме 10к, 14к или 18к цврсто бело злато, розово злато или жолто злато. Можеме да ја прилагодиме вашата нарачка со вистински дијамант моисанит, морганит, црвен рубин, зелени смарагди, син сафир, син аквамарин, црн дијамант. Купувајте Со Целосна Доверба 100 % Задоволство. Сите наши прстени се спакувани во прекрасна бесплатна кутија за накит. Можеме да ги изгравираме прстените.

Спецификација

Избор на клиент