.

.

Parvez Taj Цвет назад Рамка за печатење на сликарство

Parvez Taj Цвет назад Рамка за печатење на сликарство

DEN 319.52
Залиха
Достапно за нарачка

Ова „цвет назад “ врамени печати за сликање е печатење со врвен квалитет на giclee на архивска хартија со висока резолуција. Парвез Таџ е визионерски уметник и пионер на УВ -мастила како ликовен медиум. За да ги постигне своите оригинални слики, тој слободно ги меша фотографијата, водата и акрилните бои и УВ-мастилата со најразлични подлоги како што се платно, алуминиум, бамбус и рециклирана шума. Секое од овие парчиња е пример за неговото размислување надвор од кутијата и меѓународната инспирација-сигурни сме дека и ќе бидете инспирирани. ПАРВЕЗ ТАЈ „Цвет назад“ Рамка за печатење на сликарство : Впечаток за врвен квалитет на giclee на архива хартија со висока резолуција. РАБОТНИ РАБОТНИ РАБОТНИЦИ. Висококвалитетна издржлива рамка што не се во борба. Пристигнува подготвени да висат. Вклучува сертификат за автентичност. Уметнички потпис на предната страна.

Спецификација

Избор на клиент