.

.

Wo-Fusoul Божиќно дозвола

Wo-Fusoul Божиќно дозвола

DEN 1.00
Залиха
Достапно за нарачка

Сончеви светла на отворено, Сензор за движење Сончеви напојувани соларни напојувања IP65 водоотпорни, 3 режими, со далечински управувач, wallидни безбедносни светла за оградата Градина Патио Внатрешна влезна врата Карактеристики : Материјал : ПВЦКОЛОР : Црн производ Големина : 14.8x4.7x10.3cm /5.83x1.85x4 .06 Inpacking Големина : 15.8x10.2x15.5cm /6.22x4.02x6.1innet Тежина : 420g/0.93lbgros Тежина : 448g/0.99lb Работен напон : 5 V Индукција Растојание : 3-5 метри Ремензивен растојание за растојание : 7-8 метари Одделение] : Дескрипција на IPX65 : 【96 Ултра-светло LED】 Секоја соларни светла на отворено е опремено со 96 светли ЛЕР, кои обезбедуваат поголема осветленост и подолг животен век. Овие светла со соларна енергија се опремени со батерија што се полнат и земаат 6-8 часа за да бидат целосно наполнети под директна сончева светлина. Осветлувањето го носи пошироката и посветла област за осветлување и го прави вашиот пат дома побезбеден и потопол. 【Подобрениот сензор за движење на ПИР и еколошки】 Вграден засилен човечки сензор, соларни светла на отворено можат да ги детектираат активностите на човечкото тело или предмети во рок од 120 ° Агол и далеку од 10-16,5 стапки. Бидејќи сензорот за движење има голема чувствителност на откривање на движењето на околните луѓе, доколку не се открие човечка активност во рок од 15 секунди, светлата на отворено сензорот за движење автоматски ќе се исклучат, што ќе заштеди енергија и Електрична енергија за да се обезбеди подолго време. 2) Високо осветлување + Режим на мало осветлување - Кога ќе поминат луѓето, сончевите светла ќе осветлат со силна осветленост. Кога никој не поминува, соларни wallидни светла секогаш го осветлуваат режимот Инди-М. 3) Режим на постојан осветленост. 【IP65 Водоотпорни】 Сончевите светла на отворено се изработени од IP65 водоотпорен материјал ABS. Дури и ако времето на отворено е лошо (отпорно на мраз / отпорна на топлина / отпорна на вода), сепак работи одлично. Не се потребни досадни жици или адаптери при користење Завртки. Идеалната висина на инсталацијата е околу 2-3 метри. Содржина на пакет : 1 x соларни светла1 x далечински управувач соларни светла на отворено, сензор за движење соларни напојувани светла IP65 водоотпорни, 3 режими, со далечински управувач, wallидни безбедносни светла за внатрешен двор од дворот на оградата.

Спецификација

Избор на клиент