.

.

14к жолто злато дијамантски исечен лушпа од лушпа

14к жолто злато дијамантски исечен лушпа од лушпа

DEN 7599.20
Залиха
Достапно за нарачка

Зафаќање на безвременско парче природа извајано во 14 килограми жолто злато, потсетник за убавината на океанот и мистеријата за бескрајна. Оваа исечена и текстурирана школка со дијаманти мери приближно 9мм (3/8 инчи) ширина до 15мм (9/16 инчи) долга, која вклучува искачена кауција. Вклучува долг 18 инчи, широк 0,9 мм, цврст ланец со жолт злато од 14к со пролетен прстен. Изработено од цврсто 14 карат жолто злато, приврзоци - полиран, текстура и дизајн на дијаманти, ланец - ланец во стилот на кабел, вклучува синџир на кабел со цврст злато од 18 инчи 0,9 мм.

Спецификација

Избор на клиент