.

.

Нурисон Персиски Уметности Ориентални Граничи Бургундија Област Килим

Нурисон Персиски Уметности Ориентални Граничи Бургундија Област Килим

DEN 3.33
Залиха
Достапно за нарачка

Откријте колекција на безвременски персиски дизајни пресоздадени во најсофистицираните модни бои на денешницата. Стручно се наѕираше моќта од комерцијалните Предива На Нурисон Опулон, овие карактеристични теписи од областа се навистина извонредни по нивниот луксузно густ куп, трајна убавина и извонредна вредност. Впечатливиот декоративен раскош на традиционалниот дизајн На Исфахан во раскошни тонови на бургундија. Извонредно префинет детал во врвен тепих со висока мода. Стручно моќта произлезе од комерцијалните Опулоњарни На Нурисон за луксузно густ куп, трајна убавина и извонредна вредност. Напредно моќ разбој изградба за одлична вредност и квалитет. Лесно чистење и одржување на самото место. Килим рампа препорачува. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.

Спецификација

Избор на клиент