.

.

Антиката Лилибет Традиционални Цветни Волна Површина Килим, Црна, 8 ' 8 ' Круг

Антиката Лилибет Традиционални Цветни Волна Површина Килим, Црна, 8 ' 8 ' Круг

DEN 3359.68
Залиха
Достапно за нарачка

Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. Висина на купот : 0,5 инчи. Рачно Изработени Традиционални Килими. Специјално миење со билки им дава на овие килими сјај и стара патина. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање.

Спецификација

Избор на клиент