.

.

Рачно изработен сет за Божиќни картички, најтопли желби белезници, 12 пакувања

Рачно изработен сет за Божиќни картички, најтопли желби белезници, 12 пакувања

DEN 3.33
Залиха
Достапно за нарачка

Ширете го Божиќното расположение оваа година со нашите рачно изработени комплети за боксени Божиќни картички! Овие светли, празнични картички се изработени со грижа и ќе им дадат на сите ваши пријатели и семејство што топло, пријатно чувство да бидат сакани. Направени од премија или сопствени хартиени акции и со рачно применети панделки, скапоцени камења и други димензионални елементи, рачно изработените боксерски божиќни картички се квалитетни Божиќни картички што ќе им овозможат на вашите приматели да знаат колку се посебни за вас. Тие дефинитивно ќе влезат во Божиќниот дух оваа празнична сезона! Секој сет доаѓа со 12 картички и 12 коверти за појавување. Чувствено или поздравување во секоја картичка е : „Најтопли мисли и најдобри желби за радосна сезона на празници!“ Достапно во 16 различни дизајни. Картите измерат 4 ¾ x 6 ½ инчи. Дизајн : Најтопли желби на Митинти w/ Акцент на умирање, совршена празнична честитка за сите на вашата Божиќна листа!. Големина на картичката : 4 3/4 x 6 1/2 инчи Количина : 12 картички и 12 црвени коверти А6. Надворешна порака : „Потопла желби оваа празнична сезона“ во стих : „Имајте многу среќен Божиќ“. Секоја картичка вклучува внатрешна порака, а исто така и многу простор да напишете свои печатени на Premium 65lb хартија. Овој декоративен сет на картички е совршен начин да се испратат честитки за радост и сезони на семејството, пријателите и најблиските оваа сезона на празници!.

Спецификација

Избор на клиент