.

.

Трговска марка ликовна уметност „Голема очи девојка starвезда starубовник самовила“ уметност од Вајан

Трговска марка ликовна уметност „Голема очи девојка starвезда starубовник самовила“ уметност од Вајан

DEN 607.84
Залиха
Достапно за нарачка

Уметник : Wyannes Ubject : Fantasy Style : Eclectic Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има крилеста девојка која држи starвезда.giclee (eeи-Клеј) е напреден процес на производство на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Wyanne 'Big Eyed Girl starвезда starубовник самовила, платно уметност.

Спецификација

Избор на клиент