.

.

Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрен прстен за годишнина

Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрен прстен за годишнина

DEN 1296.00
Залиха
Достапно за нарачка

Loveубовта е прекрасното чувство, затоа изрази го со овој исклучителен прстен за годишнина од мијабела дијамант. Изработено во бујно сребро сребро, се одликува со 13-тина, сет, дијаманти (G-H, I3) украсени помеѓу дизајни за завиткување. Полиран на брилијантен сјај, овој зачудувачки прстен е вреден додаток на секоја колекција на накит. Топете го нејзиното срце со надавање на овој маѓепсан прстен за годишнина од обвивката. Направено во сребро. 1/7 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I3. Камења поставени од пронг. Завиткана годишнина прстен. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 40 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележи посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

Спецификација

Избор на клиент