.

.

Трговска марка ликовна уметност Св. Леонардс 2 платно уметност од Кејтис

Трговска марка ликовна уметност Св. Леонардс 2 платно уметност од Кејтис

DEN 1.67
Залиха
Достапно за нарачка

Подготвени за презентација без обесено, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, има фотографија од Алтер во црквата „Свети Леонардс“. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Спецификација

Избор на клиент