.

.

Camelbak Viper Oz 3.1L црна

Camelbak Viper Oz 3.1L црна

DEN 3.00
Залиха
Достапно за нарачка

Кога мисијата е долга, а тесните четвртини се факт, погледнете во Viperâ. Низок профил и ергономски, овој систем е изграден околу 102 мл. (3 L) резервоар Омега. Дури и добро се вклопува под тактички елеци или облека за прикривање. Интегрираните странични џебови имаат најважни работи, како што се клип, фенерче и радио. Вода на команда. Најважни работи на дофат. Ова е крајниот тактички систем. Само основите - хидрат или умре. ¢ Капацитет-102 мл (3,1 л) Â ¢ Дизајн со низок профил обезбедува удобно вклопување под оклоп или опремаâ ¢ Вклучува хидролинк ¢ модуларен систем за поврзување со позитивно исклучување на хидролок Â ¢ Â ¢ Брзо и лесно Надворешно пополнување преку масовниот пристап за пристап до Омега-Тешка, отпорна на абразија 1000 D Кордура-надворешноста-.

Спецификација

Избор на клиент