.

.

Трговска марка ликовна уметност „Georgiaорџија bw“ платно уметност од Кери Беван

Трговска марка ликовна уметност „Georgiaорџија bw“ платно уметност од Кери Беван

DEN 1530.08
Залиха
Достапно за нарачка

Уметник : Кери Бевансубјект : Флоралстајл : Природна модерна Производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има надземен, црно-бел близок на роза. Истакнати бои : Белиот, Греј Кери Беван е фотограф на ликовни уметности со седиште во Велика Британија. Таа е lубител на слики, која создава дигитална уметност за други loversубители на слики. Нејзината работа во моментов е претставена од издавачи и партнери во Европа, САД, Јужна Африка и Јужна Америка. Беван продава широк спектар на отпечатоци преку Интернет приватно. Таа, исто така, ги поздравува приватните комисии и големопродажните опфаќања од трговците на мало, дизајнерите на ентериер и агенциите за рекламирање. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Надземна, црно-бела круција на роза.

Спецификација

Избор на клиент