.

.

Р Концепти Комплет За Задни Сопирачки И Ротори

Р Концепти Комплет За Задни Сопирачки И Ротори

DEN 2470.40
Залиха
Достапно за нарачка

Р1 Концепти Комплет За Сопирачки Серија обезбедуваат висококвалитетна моќ на запирање. Со нашата најсовремена технологија, не треба да избирате помеѓу перформансите и буџетот : сето тоа е таму во еден пакет. Роторите на сопирачките ќе траат подолго и ќе обезбедат безбедност на вашето возило за илјадници милји што доаѓаат. Сите Ротори на Сопирачките се дизајнирани за директно вклопување : не се потребни модификации. Комплетна Замена На Комплетот За Сопирачки се-во-Едно : R1 Концепти Комплетот За Сопирачки Од Серијата Јаглерод доаѓа со (2) ротори на сопирачките со високи перформанси и (4) влошки за сопирачките со перформанси. Ротори На Сопирачките Со високи Перформанси : Изработени Од леано железо Од Г3000 одделение со завршна обработка на цинк за крајна заштита од ' рѓа. Изграден имајќи ги предвид спецификациите На О. Е. М, не е потребна модификација. Крајна Моќ На Запирање : Прецизно дупчените дупки и дизајнот со потопување спречуваат пукање и таложење, ја подобруваат вентилацијата и ја трошат топлината. Дизајниран за помазно и потивко запирање, изграден за подолготрајни, конзистентни перформанси на сопирање. Ниска Прашина И Бучава : влошките за Сопирачките доаѓаат со шипки за да се елиминира бучавата. Ниска прашина, без азбест специјалната керамичка формулација обезбедува одлична отпорност на избледување. Врвен избор за замена на предните и задните влошки на сопирачките. Сигурна Улична Изведба : дијамантскиот дизајн со дупчиња го зголемува залак на подлогата за сопирачките, го продолжува животниот век на подлогата за сопирачките и служи како индикатор за абење на роторот што ви дава глави пред следната замена.

Спецификација

Избор на клиент