.

.

Карастан килими солас Индиго 2 '3' килим во областа

Карастан килими солас Индиго 2 '3' килим во областа

DEN 403.04
Залиха
Достапно за нарачка

Глобално инспирирана таписерија на персиско влијание врз уметноста без напор додава потресениот модерен боемски стил на кој било простор со килимот на утехата на Карастан килими. Повеќебојната палета има нијанси на индиго, јајце на Робин, Малард Грин, Роуз Бог и сива боја. Според луксузната завршница на ексклузивното предиво „Smart Strand®“ на Karastan Rugs, стилови на колекцијата Soiree ја карактеризираат раскошната мекост на свилата и вградената премиум животен век и отпорност на почвата што никогаш нема да се носат или измиваат. Божествените прашини на треперливо розово злато вискоза меко ја контрастираат кадифената текстура на оваа оригинална креација на килими Карастан. Стилски дизајн : Од современ до среден век модерно, ова трендсетирање на украсен инспириран килим со неутрална палета на бои може да биде беспрекорно интегрирана во најразлични стилови на домови за дома . Луксузни материјали : Еластичното влакно Smart Strand® се комбинира со акценти на вискоза до Обезбедете зачудувачка јасност отпорна на боја. Оваа област килим е одличен избор да додадете удобност и луксуз на вашиот домашен декор . кадифен куп : Високиот кадифен куп нуди луксузно густо и раскошно меко чувство под нозете, што носи раскошна здружение на кој било простор . Лесна нега и чиста : На Лесна за чиста површина, ја одржува оваа област килим привлечна за наредните години. Едноставно, испразнете редовно, самото место чисто со решение на благ детергент и вода, или чиста професионално кога е потребно . : Како дел, најголемиот производител на килими во светот, производите на Карастан килим нудат 1 -годишна гаранција за дефекти во производство и гордо увезени материјали .

Спецификација

Избор на клиент